Kategorie
Opcje przeglądania
Materiał wykonania
Możliwość powieszenia
Możliwość postawienia
Cena
 • od
  do
Promocje
Kartka Dziękuję + koperta - A6 - 10 szt.
Kartka Dziękuję + koperta - A6 - 10 szt.

39,00 zł

Cena regularna: 49,00 zł

Najniższa cena: 49,00 zł
szt.
Kartka „Dziękuję” w białej kopercie
Kartka „Dziękuję” w białej kopercie

6,50 zł

Cena regularna: 8,00 zł

Najniższa cena: 8,00 zł
szt.
Kartka składana na chrzest z aniołkiem + koperta
Kartka składana na chrzest z aniołkiem + koperta

6,50 zł

Cena regularna: 10,00 zł

Najniższa cena: 10,00 zł
szt.
Worek na pamiątki chrztu świętego 26 x 23 cm - Unikat handmade
Worek na pamiątki chrztu świętego 26 x 23 cm - Unikat handmade

55,00 zł

Cena regularna: 65,00 zł

Najniższa cena: 65,00 zł
szt.
Profitka - Unikat handmade
Profitka - Unikat handmade

69,99 zł

Cena regularna: 83,58 zł

Najniższa cena: 69,99 zł
szt.
Paczkomaty InPost
Paczkomaty InPost

Ikony Pana Jezusa, czyli wizerunek Zbawiciela w formie dzieł Bizantyjskich

Wizerunki Pana Jezusa przedstawione w stylu Ikon Bizantyjskich, które znajdziesz w sklepie Itertus. Oferowane dzieła obejmują popularną twórczość sztuki chrześcijańskiej m.in w produktach takich jak Ikona Pana Jezusa Pantokratora. Część produktów została wykończona ręcznie materiałami szlachetnymi m.in sproszkowanym złotem.

Ikony Pana Jezusa

Ikony Pana Jezusa znajdziesz w sklepie Itertus

Nasza oferta powinna ci pomóc w znalezieniu ikon ze Zbawicielem m.in Ikona serce Jezusa, które występują u nas w różnych odsłonach. Atrybuty na które warto zwrócić uwagę to m.in:

 • rozmiar ikony
 • materiały z jakich została wykonana 
 • w jaki sposób nastąpiło wykończenie poszczególnych elementów 

Ikona Pana Jezusa Pantokratora - Dzieło sztuki ikonografii

Jest to najbardziej znana wersja wywodząca się ze sztuki chrześcijańskiej ikonografii późnoantycznej, która przedstawia Pana Jezusa jako Władcę i Sędziego Wszechświata. Istnieją różne wersje ilustrujące Zbawiciela. Są to wizerunki ukazujące całą sylwetkę, lub te skupiające obraz od pasa w górę, kojarzone z nowszymi odsłonami Ikony Pana Jezusa Pantokratora. Zaletą dzieł, które tworzy się w stylistyce ikon, jest ich ukryty wymiar mistyczny i przekaz jakim oddziałują na adorujących Pana Boga. Pantokrator przekazuję nam symbolikę zawartą w ustawieniu dłoni, która podniesiona ku górze, symbolizuje gest błogosławieństwa. Księga znajdująca się w lewej dłoni Pana Jezusa to symboli misji nauczania. W tradycyjnej prawosławnej architekturze, wizerunek Pantokratora najczęściej można spotkać na sklepieniu świątyni, co ma symbolizować Chrystusa spoglądającego na świat z nieba. Finalnie, tak wykonane oblicze Pana Jezusa w formie ikony kojarzy się głównie ze spuścizną i dziedzictwem sztuki chrześcijańskiej, która dzięki zachowaniu symetrii i odpowiednich zasad była niemal doskonała i nadal jest. Jeśli więc szukasz Ikony Pana Jezusa to koniecznie sprawdź naszą ofertę.

Znajdziesz je także w formie dyptyków, składanych na podobieństwo księgi z wizerunkiem Pana Jezusa i Maryi.

Ikona serce Jezusa - Miłość i Miłosierdzie Boże

Bardzo ważna dla katolików odsłona wizerunku Zbawiciela, która symbolizuje miłość Boga do człowieka. Kojarzona m.in z głoszonym miłosierdziem przez św. Fastynę. Wykonywana również jako ikona. Z pewnością będzie bardzo bliska wyznawcom obrządku łacińskiego, czyli rzymskokatolickiego ze względu na znanych świętych głoszących Miłosierdzie Boże jak powyżej wymieniona św. Faustyna, czy Ojciec Dolindo Ruotolo, który jest autorem modlitwy “Jezu, Ty się tym zajmij”. Umiejscowiona w domu, lub miejscu modlitwy będzie przypomnieniem i zapewnieniem o bezwarunkowej miłości Boga do człowieka. Pojawia się również wiele okazji dla których Ikona serce Jezusa może zostać podarowana osobie Tobie bliskiej. Mogą to być okoliczności takie jak:

 • Prymicje
 • Pierwsza komunia święta
 • Przyjęcie Sakramentu bierzmowania
 • Świętowanie sukcesów i uporania się z trudnościami

 W ofercie sklepu Itertus znajdziesz jej odsłonę w kilku rozmiarach:

 • 14 x 18 cm
 • 18 x 24 cm
 • 25 x 32 cm
 • 30 x 40 cm

 Pozwoli to na wybór produktu, który odnajdzie się w każdych warunkach. 

Ikony Pana Jezusa - dostępne zawsze w nowych i ciekawych propozycjach

Wspaniałe dzieła, które kształtowały historię sztuki chrześcijańskiej a wśród nich m.in Ikona Pana Jezusa Pantokratora to część zbiorów, które stanowią w sklepie Itertus zawsze świeżą i wyszukującą oryginalne dzieła ofertę. Wybór ikony z wizerunkiem Zbawiciela to możliwość wprowadzenia do wnętrz swojego zacisza modlitewnego mistyki i tradycyjnej atmosfery, która towarzyszyła dawnym chrześcijanom. Dodatkowo wykonywane w dużej części na drewnie, są propozycją powrotu do jakości i staranności oferowanej przez sztukę pisarzy świętych obrazów w tym Ikon Pana Jezusa. Wiele spośród nich do dzisiaj uważane jest za stworzone w sposób idealny w świetle sztuki pisania ikon, dzięki zachowaniu odpowiednich proporcji i przestrzeganiu zasad. Miłosierdzie do którego wyznawcy Chrystusa zawsze powinni powracać znajdziesz na Ikonie serce Jezusa nawiązującej do orędzia o Miłosierdziu św. Faustyny, czy św. Ojca Dolindo. 

Zaglądaj do nas często jeśli interesują cię nasze produkty - oferta jest regularnie aktualizowana. Życzymy udanych zakupów i wzbogacenia Twojego miejsca o dodatkową mistykę chrześcijańską dzięki Ikonom Pana Jezusa.

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl