Kategorie
Promocje
Worek na pamiątki chrztu świętego 26 x 23 cm - Unikat handmade
Worek na pamiątki chrztu świętego 26 x 23 cm - Unikat handmade

49,00 zł

Cena regularna: 49,00 zł

Najniższa cena: 55,00 zł
szt.
Profitka - Unikat handmade
Profitka - Unikat handmade

69,99 zł

Cena regularna: 83,58 zł

Najniższa cena: 69,99 zł
szt.
Paczkomaty InPost
Paczkomaty InPost

Ikony Matki Boskiej - Zbiory różnych wersji wizerunkowych Maryi w duchu sztuki Bizantyjskiej

Wśród dostępnych tutaj dzieł, znajdziesz Ikony Matki Bożej m.in wykonane na drewnie, przy użyciu szlachetnych materiałów w różnych wersjach wizerunkowych takich jak np: Matka Boska Częstochowska, lub Matka Boża Kazańska. Pomocne przy wyszukiwaniu odpowiedniego produktu będą cechy, które możesz wybrać, aby odfiltrować interesujące Cię produkty.

Ikony Matki Bożej

Ikony Matki Bożej jako epokowe dzieła dziedzictwa chrześcijańskiego.

Najbardziej znanym nam obrazem Matki Bożej jest - Ikona Matki Boskiej Częstochowskiej, której oryginalna wersja znajduje się w klasztorze na Jasnej Górze. Legenda głosi, że jej autorem jest sam święty Łukasz ewangelista. Innym przykładem może być Kazańska ikona Matki Bożej, której historia sięga okolic XVI w. Jest to najbardziej czczona ikona w Rosyjskiej Cerkwi Prawosławnej. Za wspomnianymi powyżej wizerunkami podąża nierzadko długa i zawiła historia. Dla wyznań różnych obrządków, zarówno bizantyjskiego jak i łacińskiego Ikony Matki Boskiej stanowią niewątpliwie wielkie Sacrum.

Ikona Matki Boskiej na drewnie

Wykonana na drewnie kojarzy się zawsze z tradycją z której się wywodzi. W ofercie znajdziesz Ikony Matki Bożej wykonane na grubym i wysokiej jakości drewnie. Dodaje ono swego rodzaju duszy do tak stworzonego wizerunku - masywność, solidny wygląd, oraz nawiązanie do naturalnych surowców połączone ze sferą sacrum dopełniają się nawzajem.

Ikony Matki Boskiej w sklepie Itertus 

W ofercie zawsze znajdują się ikony nowe i oryginalne na polskim rynku. Zaglądaj do nas częściej jeśli zależy ci na niszowych i niepowtarzalnych wersjach produktowych.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl