Kategorie
Promocje
Kartka Dziękuję + koperta - A6 - 10 szt.
Kartka Dziękuję + koperta - A6 - 10 szt.

39,00 zł

Cena regularna: 49,00 zł

Najniższa cena: 49,00 zł
szt.
Kartka „Dziękuję” w białej kopercie
Kartka „Dziękuję” w białej kopercie

6,50 zł

Cena regularna: 8,00 zł

Najniższa cena: 8,00 zł
szt.
Kartka składana na chrzest z aniołkiem + koperta
Kartka składana na chrzest z aniołkiem + koperta

6,50 zł

Cena regularna: 10,00 zł

Najniższa cena: 10,00 zł
szt.
Worek na pamiątki chrztu świętego 26 x 23 cm - Unikat handmade
Worek na pamiątki chrztu świętego 26 x 23 cm - Unikat handmade

55,00 zł

Cena regularna: 65,00 zł

Najniższa cena: 65,00 zł
szt.
Profitka - Unikat handmade
Profitka - Unikat handmade

69,99 zł

Cena regularna: 83,58 zł

Najniższa cena: 69,99 zł
szt.
Paczkomaty InPost
Paczkomaty InPost

Ikony świętych 

Wiernie odwzorowane kopie oryginalnych ikon religijnych artystów takich jak Andriej Rublow i innych twórców. Dzieła głównie kojarzone z obrządkiem bizantyjskim, są także elementem życia duchowego katolików i chrześcijan innych wyznań. W swej prostocie stanowią one bogatą propozycję wizerunków świętych, biorąc pod uwagę materiały z jakich zostały wytworzone. Drewno, oraz nierzadko posrebrzane i pozłacane elementy innych surowców. Czyni to z Ikon bizantyjskich faworyta w wyborze upominku z okazji np. ślubu, lub przeprowadzki do nowego miejsca zamieszkania. Ikony świętych to dobry wybór dla osób na nowej drodze życia. W ofercie także ikony katolickie z wizerunkami świętych i błogosławionych.

Ikony religijne

Ikony religijne, czyli wiecznie żywe wizerunki świętych z najstarszych czasów

Tworzone w dawnych czasach, już prawdopodobnie apostolskich. Do dzisiaj cieszą się wielkim zainteresowaniem wśród wyznawców Chrystusa. Znajdują się w wielu domach i wydają się być wiecznie żywe. Legenda głosi, że pierwszym autorem jednej z najpopularniejszych ikon, czyli obecnie Matki Bożej Częstochowskiej jest sam apostoł św. Łukasz. Ikona ta miała zostać napisana na stole, który stworzył Pan Jezus, gdy był jeszcze cieślą. Obecnie, możemy kupić ikony, które są wiernymi kopiami wielkich dzieł sztuki sakralnej. Nierzadko elementy wizerunku z których składa się ikona religijna, dopracowywane są ręcznie. Podnosi to walory artystyczne takiej pracy i dodaje oryginalności.

ikony-religijne

W naszej ofercie Znajdziesz Ikony bizantyjskie, z postaciami Pana Jezusa, Matki Bożej, czy Archaniołów. Ponadto posiadamy także Ikony katolickie przedstawiające wizerunki świętych kościoła katolickiego. Są to często współczesne wersje Ikon religijnych. Stanowią one bardzo dobrą propozycję wartościowego i jakościowego upominku z okazji zawarcia związku małżeńskiego, bierzmowania, jubileuszu i innych okoliczności ważnych dla obdarowywanego. Ikony od Itertus to zawsze nowy i aktualizowany asortyment.

Dla tych co lubią tradycyjne dzieła, ale nie tylko

Ikony bizantyjskie cechuje oryginalny sposób przedstawiania sylwetek świętych i błogosławionych. Kanony sztuki z jakich czerpią dane dzieła, z pewnością będą zachęcały osoby szukające tradycyjnego podejścia do tematu sztuki sakralnej. Bogato zdobione i solidnie wyglądające, idealnie wpasują się w klimat prywatnych miejsc modlitwy, gdzie zachowany został styl klasyczny. Ikony świętych pozwalają na otwarcie się w czasie duchowego skupienia i doświadczenie ich tajemniczości, którą w sobie posiadają. Będzie to bez wątpienia bardzo dobry wybór dla kogoś, kto ma upodobania do historycznych dzieł, dziedzictwa chrześcijańskiego. Czy ikony religijne prezentują zatem tylko tradycyjną formę sztuki sakralnej?

ikony-religijne

Na tym jednak nie kończy się temat, ponieważ producenci i twórcy ikon nieustannie podążają z duchem czasu. Oferta jest wciąż poszerzana, a sztuka pisania ikon ewoluuje do form bardziej nowoczesnych. Te tworzone w modernistycznym stylu są odpowiedzią na klientów, którzy lubią kontakt z tradycją, ale jednocześnie chcą małymi krokami wejść w nowoczesną formę sztuki sakralnej. Takie ikony świętych cechować będzie użycie szkła, różnego rodzaju ozdób, wykonanie w srebrze, czy użycie wizerunków współczesnych błogosławionych, czyli tworzenie także ikon katolickich. Rodzaj awangardy, stworzy warunki dla nowoczesnych pomieszczeń. Będzie to dobry wybór, jeśli w twoim stylu jest kompozycja kilku nurtów.

Prawdziwe drewno to jak dusza dla Ikony religijnej 

Podobrazie to w większości produktów element wykonany z drewna. Gatunki jakie są używane to głównie sosna, modrzew, jodła lub lipa. Użycie takiego materiału zapewnia solidność i atrakcyjne wykończenie dla Ikon bizantyjskich. Dostarcza autentyczności i ożywia ją jako święty obraz. Wiele z dostępnych w ofercie pozycji pochodzi od producentów greckich. Niesie to ze sobą walory i wartości z kościoła tradycji wschodniej. Twórcy na swoich produktach umieszczają często certyfikaty. Potwierdzają one autentyczność i wierność wykonanej kopii oryginału.

ikony-religijne

Ikony świętych Upominek z przesłaniem dla bliskich 

Ikony bizantyjskie posiadają konkretne znaczenie i przesłanie zawarte w niektórych wizerunkach. Ułożenie dłoni w poszczególnych dziełach wskazuje na np. gest błogosławieństwa lub prawdy wiary. 

Warto zwrócić uwagę na to przy wyborze Ikony. Obdarowując kogoś, będziemy w pełni świadomi znaczenia przekazywanego upominku. Ponadto  ikony katolickie poszerzają możliwość wyboru o dostępnych świętych i błogosławionych, także tych współczesnych.

Ikony-religijne

Ikony świętych - Pamiętajmy o korzeniach sztuki sakralnej

Jest to najstarsza forma sztuki, sięgająca prawdopodobnie jeszcze czasów apostolskich. Ta ciekawostka sprawia, że ikony religijne kojarzą się z bardzo ważnym dziedzictwem dla chrześcijan. Wybierając ten rodzaj, stawiamy na własne korzenie i przywiązanie do tradycji. 

Życzymy udanych zakupów!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl