Kategorie
Promocje
Stawaj do walki - książka z płytą CD
Stawaj do walki - książka z płytą CD
21,00 zł 15,00 zł
szt.
Torba bawełniana - Zegar
Torba bawełniana - Zegar
20,00 zł 14,90 zł
szt.
Świeca Anioł duży H-18cm
Świeca Anioł duży H-18cm
61,50 zł 45,00 zł
szt.
Świeca spalająca biała 20 cm
Świeca spalająca biała 20 cm
36,90 zł 29,90 zł
szt.
Kubek na Boże Narodzenie
Kubek na Boże Narodzenie
29,00 zł 19,90 zł
szt.
Książka - Odnowa. Przemieniająca moc macierzyństwa
Książka - Odnowa. Przemieniająca moc macierzyństwa
33,90 zł 31,00 zł
szt.
Książka - Droga do radości
Książka - Droga do radości
34,90 zł 31,00 zł
szt.
Książka - Siedem grzechów głównych
Książka - Siedem grzechów głównych
19,90 zł 18,90 zł
szt.
Różaniec św. Charbel - 6 mm - Zapięcie
Różaniec św. Charbel - 6 mm - Zapięcie
129,00 zł 90,00 zł
szt.
Paczkomaty InPost
Paczkomaty InPost

Świece na chrzest 

Świeca do chrztu, lub nazywana też gromnicą do chrztu jest symbolem światła wiary i życia duchowego, które dziecko rozpoczyna po wejściu do wspólnoty katolickiej. Specjalnie na ceremonię wejścia do rodziny chrześcijańskiej poniżej znajdziesz wybrane świece na tę okazję. Skorzystaj z opcji przeglądania, aby odfiltrować motywy, które Cię interesują.

Świece chrzcielne

Świeca do chrztu, jak sama nazwa wskazuje jest przeznaczona do ceremonii w której dziecko zostaje przyjęte do wspólnoty chrześcijańskiej, a później może z nim zostać na różne inne i ważne okazje w formie gromnicy. Podczas uroczystości chrztu świętego po słowach księdza sprawującego obrzędy “przyjmijcie światło Chrystusa”, chrzestny odpala świecę od paschału. 

Często zadawane pytanie już na początku to - Kto kupuje świecę na chrzest?

Tutaj funkcjonuje dowolność. Nie ma jednoznacznie powiedziane kto jest odpowiedzialny za zakup świecy na chrzest. Jest to sprawa do ustalenia między rodzicami dziecka a rodzicami chrzestnymi. Doświadczenie jednak pokazuje, że częściej odpowiedzialni za kupno gromnicy do chrztu są rodzice dziecka.

Jak wybrać odpowiednią świecę do chrztu i na co warto zwrócić uwagę?

Przy jej wyborze będziemy kierowali się poniższymi kryteriami:

  • zastosowany motyw

W ofercie znajdziesz między innymi motywy z aplikacją wypukłą, lub naklejką. Wizerunki to np. Matka Boża, Duch święty, lub Aniołek. Część gromnic do chrztu jest zdobiona ręcznie co także jest atutem tworzącym unikatowość produktu. Wybierając którąś z nich, czynnikiem decydującym będzie wybór pomiędzy minimalizmem a tradycyjną i bogatą formą i ostatecznie także kwotą jaką chcesz przeznaczyć na świece do chrztu - te wykonywane ręcznie cechuje wyższa cena, ale i unikatowość, ponieważ każda różni się minimalnie w wykonaniu końcowym. Tańszą ceną, ale nie ustępującą jakości cechuje się świeca z naklejką, która jest prosta i solidna.

  • kolorystyka

Biały jest kolorem uniwersalnym pasującym zarówno do dziewczynki i chłopca. Kiedy decydujemy się na jakiś inny kolor to np. świeca do chrztu dla chłopca będzie świetnie wyglądać w kolorze niebieskim a świeca do chrztu dla dziewczynki w kolorze różowym. Pamiętajmy że produkt który wybieramy będzie prawdopodobnie służył także w przyszłych okazjach, dlatego warto wybrać kolor z którym dziecko w przyszłości będzie się dobrze czuło.

  • materiał z którego została wykonana

Wosk , parafina i inne mieszanki tworzące świece na chrzest to wybór pomiędzy tymi bardziej naturalnymi charakteryzującymi się często wyższą ceną, a niższej jakości wykonane z wosku z domieszkami innych substancji.

  • wielkość

Standardowo gromnica do chrztu mieści się w rozmiarze - wysokość 40 cm i średnica około 3 cm. Mogą się zdarzyć produkty o większej średnicy np 4 cm, a tym samym o dłuższym czasie palenia. Decydując się na jakiś rozmiar warto zwrócić uwagę na to jaki okapnik będzie pasował do świecy.

Bezpieczeństwo w trakcie transportu i opakowanie świecy do chrztu

Gromnice w sklepie Itertus są pakowane w odpowiednie opakowania, tak aby w trakcie transportu nie uległy uszkodzeniu. Otrzymasz dokładnie zapakowany i zabezpieczony produkt.

Mamy nadzieję że powyższe informacje pomogą Ci wybrać odpowiednią świecę na chrzest. Życzymy udanych zakupów!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl