Kategorie
Promocje
Świeca Anioł duży H-18cm
Świeca Anioł duży H-18cm
61,50 zł 44,00 zł
szt.
Outlet - Świeca sojowa "Raduj się" - 200 ml
Outlet - Świeca sojowa "Raduj się" - 200 ml
26,00 zł 15,00 zł
szt.
Paczkomaty InPost
Paczkomaty InPost

Świece na chrzest 

Świeca do chrztu, lub nazywana też gromnicą do chrztu jest symbolem światła wiary i życia duchowego, które dziecko rozpoczyna po wejściu do wspólnoty katolickiej. Specjalnie na ceremonię wejścia do rodziny chrześcijańskiej poniżej znajdziesz wybrane świece na tę okazję. Skorzystaj z opcji przeglądania, aby odfiltrować motywy, które Cię interesują.

Świece chrzcielne

Świeca do chrztu, jak sama nazwa wskazuje jest przeznaczona do ceremonii w której dziecko zostaje przyjęte do wspólnoty chrześcijańskiej, a później może z nim zostać na różne inne i ważne okazje w formie gromnicy. Podczas uroczystości chrztu świętego po słowach księdza sprawującego obrzędy “przyjmijcie światło Chrystusa”, chrzestny odpala świecę od paschału. 

Często zadawane pytanie już na początku to - Kto kupuje świecę na chrzest?

Tutaj funkcjonuje dowolność. Nie ma jednoznacznie powiedziane kto jest odpowiedzialny za zakup świecy na chrzest. Jest to sprawa do ustalenia między rodzicami dziecka a rodzicami chrzestnymi. Doświadczenie jednak pokazuje, że częściej odpowiedzialni za kupno gromnicy do chrztu są rodzice dziecka.

Jak wybrać odpowiednią świecę do chrztu i na co warto zwrócić uwagę?

Przy jej wyborze będziemy kierowali się poniższymi kryteriami:

  • zastosowany motyw

W ofercie znajdziesz między innymi motywy z aplikacją wypukłą, lub naklejką. Wizerunki to np. Matka Boża, Duch święty, lub Aniołek. Część gromnic do chrztu jest zdobiona ręcznie co także jest atutem tworzącym unikatowość produktu. Wybierając którąś z nich, czynnikiem decydującym będzie wybór pomiędzy minimalizmem a tradycyjną i bogatą formą i ostatecznie także kwotą jaką chcesz przeznaczyć na świece do chrztu - te wykonywane ręcznie cechuje wyższa cena, ale i unikatowość, ponieważ każda różni się minimalnie w wykonaniu końcowym. Tańszą ceną, ale nie ustępującą jakości cechuje się świeca z naklejką, która jest prosta i solidna.

  • kolorystyka

Biały jest kolorem uniwersalnym pasującym zarówno do dziewczynki i chłopca. Kiedy decydujemy się na jakiś inny kolor to np. świeca do chrztu dla chłopca będzie świetnie wyglądać w kolorze niebieskim a świeca do chrztu dla dziewczynki w kolorze różowym. Pamiętajmy że produkt który wybieramy będzie prawdopodobnie służył także w przyszłych okazjach, dlatego warto wybrać kolor z którym dziecko w przyszłości będzie się dobrze czuło.

  • materiał z którego została wykonana

Wosk , parafina i inne mieszanki tworzące świece na chrzest to wybór pomiędzy tymi bardziej naturalnymi charakteryzującymi się często wyższą ceną, a niższej jakości wykonane z wosku z domieszkami innych substancji.

  • wielkość

Standardowo gromnica do chrztu mieści się w rozmiarze - wysokość 40 cm i średnica około 3 cm. Mogą się zdarzyć produkty o większej średnicy np 4 cm, a tym samym o dłuższym czasie palenia. Decydując się na jakiś rozmiar warto zwrócić uwagę na to jaki okapnik będzie pasował do świecy.

Bezpieczeństwo w trakcie transportu i opakowanie świecy do chrztu

Gromnice w sklepie Itertus są pakowane w odpowiednie opakowania, tak aby w trakcie transportu nie uległy uszkodzeniu. Otrzymasz dokładnie zapakowany i zabezpieczony produkt.

Mamy nadzieję że powyższe informacje pomogą Ci wybrać odpowiednią świecę na chrzest. Życzymy udanych zakupów!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl